F I N D I K T Ü C C A R I M

Lütfen Bekleyiniz

Bugün Zonguldak'ta Fındık Fiyatları Ne Kadar?

En düşük kilo alış fiyatı 21,30 ₺ (bir önceki gün 21,10 ₺), en yüksek ise 22,80 ₺ (bir önceki gün 23,50 ₺) seviyelerindeydi. Ortalama Zonguldak fındık alış fiyatı ise 22,05 ₺'dir.

Zonguldak Son 30 Gün Fındık Fiyat Geçmişi

Zonguldak Fındık Fiyatları

Yüksek miktarda bir piyasa hacmine sahip olan ve ülke ekonomisinde büyük bir katkı payı olan fındığın, ülkemizdeki tek üretim noktası Karadeniz bölgesidir. Üretimin tek bölgesi olmakla birlikte, yoğun bir üretim potansiyeline sahip olan Karadeniz her yıl binlerce ton fındığın üretimini sağlamaktadır. Bölge genelinde üretim yapılsa da, üretim belli başlı şehirlerde yoğunlaşmış ve piyasa bu şehirler etrafında şekillenmiştir.

Bu şehirlerden birisi de Zonguldak ilidir. Oldukça kaliteli fındıkların üretildiği bu şehirde, her yıl yüksek miktarda ürün üretimi yapılmakta; üretilen ürünler hem yurt içinde hem de yurt dışında pazarlanmaktadır. Şehir coğrafyası gereği, diğer şehirlere nazaran daha az miktarda üretim yapmakta; bu da fiyat üzerinde olumlu etkiler sunmaktadır. Üretimin az olması ve talebin çok olması fiyatın artmasına neden olmakta, bu yüzden bölge üreticisi daha yüksek kazançlar elde edebilmektedir. Fakat dönem dönem fındık fiyatları ucuzlamakta, bu da alıcılar için bir alım fırsatı sağlamaktadır. Bu alım fırsatından yararlanmak içinse fiyat takibi yapmak ve piyasayı takip etmek gerekir.

Zonguldak Fındık Fiyatlarını Değiştiren Etmenler

Geniş bir alıcı kitlesinin bulunduğu Zonguldak Fındığında, fiyatlar sıklıkla değişebilmektedir. Serbest piyasa fiyatlarında yaşanan bu değişim, genellikle üretim miktarı ve potansiyel alıcı durumuna göre değişkenlik göstermekte ve birkaç farklı kriter çerçevesinde şekil almaktadır. Bununla beraber TMO tarafından her yıl sabit fiyatlar belirlenmekte, kurumsal firmalar bu fiyatlar üzerinden alım yapmaktadır. Fakat bazı durumlar için daha uygun fiyatlar ile alım yapabilmek mümkündür. Bu durumlardan faydalanabilmek içinse piyasa takibi ve fındık fiyatları takibi gerekir.

Fiyat Takibi ile Daha Düşük Maliyet

Fındık alıcıları için oldukça önemli olan fiyat takibi, daha düşük maliyetler ile mal almak için önem taşır. Birçok alıcının sıklıkla takip ettiği fiyat değişimler, alıcılar için uygun fiyatları yakalama imkanı sunduğu gibi, fiyat tahminleri yapmalarını da kolaylaştırır.

Bu yüzden daha düşük maliyetler için fiyat takibi yapmak ve piyasanın genel fiyat yapısından haberdar olmak gerekir. Bu noktada da güvenilir bir adrese ve güncel bilgiye ihtiyaç duyulur.

Nasıl Fiyat Takibi Yapılır?

Potansiyel fındık alıcılarının takip etmesi gereken fındık fiyatları, günlük şekilde değişiklik gösterebilmektedir. Birçok farklı etkene bağlı olarak değişkenlik gösteren bu fiyatlar, sitemiz üzerinden kolaylıkla takip edilebilmektedir.

Zonguldak için kilogram fındığın kilogram fiyatının yer aldığı bu sayfada, sizin için sürekli güncel fiyat bilgisi sunulmaktadır. Sizin için sürekli güncellenen bu fiyatlar, direkt olarak resmi kaynaklardan alınmakta ve sunulmaktadır. Bu sayede fiyatların doğruluğu teyit edilmiş ve güvenlidir.

Ayrıca sayfa üzerinde Zonguldak ili için geçmiş fiyat bilgisi de bulunmakta, bu sayede geçmiş fiyat hareketleri de izlenebilmektedir. Ayrıca fiyat bilgilerini takip etmek için herhangi bir ücret ödemenize de gerek bulunmamaktadır.