F I N D I K T Ü C C A R I M

Lütfen Bekleyiniz

Bugün Trabzon'da Fındık Fiyatları Ne Kadar?

En düşük kilo alış fiyatı 19,55 ₺ (bir önceki gün 19,15 ₺), en yüksek ise 23,75 ₺ (bir önceki gün 24,25 ₺) seviyelerindeydi. Ortalama Trabzon fındık alış fiyatı ise 21,65 ₺'dir.

Trabzon Son 30 Gün Fındık Fiyat Geçmişi

Trabzon Fındık Fiyatları

Oldukça yoğun miktarda üretimi yapılan ve hem ülke genelinde hem de globalde satışı gerçekleşen fındığın, en önemli üretim merkezlerinden birisi Türkiye’dir. Türkiye sektörün önde gelen üreticilerinden birisi olarak rol almakta ve dünya fındık ihtiyacının büyük bölümünü karşılamaktadır. Bu yüzden ülke için de fındığa büyük değer verilmekte, üretimi için teşvikler ve destekler sağlanmaktadır.

Sağlanan bu destek ve teşvikler neticesinde, özellikle Karadeniz bölgesinde yoğun bir üretim yapılmakta ve her yıl binlerce ton ürün elde edilmektedir. Bu üretimin yapıldığı yerlerden biriyse Trabzon ilimizdir.

Oldukça yoğun miktarda üretimin yapıldığı bu ilde, her yıl binlerce ton ürün elde edilmekte ve satışı gerçekleşmektedir. Ayrıca üretilen ürün miktarına bağlı olarak Trabzon ili fındık fiyatları değişkenlik göstermekte ve sıklıkla fiyat değişimleri yaşanmaktadır. Bölgenin genel fiyatı yıllık olarak belirleniyor olsa da, fiyatlarda günlük şekilde değişimler yaşanabilmektedir. Yaşanan bu değişim genellikle arz-talep dengesi çerçevesinde şekillenmekte ve alıcıya yansımaktadır.

Trabzon Fındığının Ortalama Kilogram Fiyatı

Diğer şehirlere nazaran çok daha temiz ve verimli bir toprak yapısına sahip olan Trabzon, fındık üretiminde başı çekmektedir. Oldukça fazla ve kaliteli miktarda fındığın üretildiği şehirde, kilogram fiyatında sık ve nispeten büyük değişimler yaşanmaktadır. Yaşanan bu değişimler de doğal olarak alıcıya ve ana piyasaya yansımaktadır.

Değişen fındık fiyatları takip etmek, özellikle alıcılar içn büyük öneme sahiptir. Eğer siz de bir fındık alıcısıysanız ve Trabzon fındığının kilogram fiyatını takip etmek istiyorsanız, sizin için sürekli güncel fiyatların sağlandığı bu sayfadan faydalanabilirsiniz. Sayfa aracılığıyla güncel fındık fiyatına ulaşabilir, ayrıca geçmiş dönemde yaşanan fiyat değişimlerini de inceleyebilirsiniz. Bu sayede fiyat hakkında detaylı fikir ve bilgi sahibi olabilir, daha doğru fiyatlardan alım yapabilirsiniz.

Fiyat Takibinin Önemi

Büyük miktarlarda fındık satın alan kişiler için oldukça önemli olan fındık fiyatları, düzenli olarak takip edilmelidir. Yapılacak doğru ve düzenli bir fiyat takibi, alıcılar için büyük avantajlar sağlayacağı gibi, uygun fiyatları yakalamalarına da imkan tanıyacaktır. Bu da daha az maliyetli daha çok ürün alabilmelerine ve daha yüksek miktarda kar etmelerine olanak tanıyacaktır. Bu yüzden fiyat takibi önemli ve yapılması gereken bir iştir.

Fındığın Fiyatını Nasıl Takip Edersiniz?

Eğer siz de Trabzon ili için fındığın kilogram fiyatını takip etmek istiyorsanız, bu sayfadan yararlanabilirsiniz. Yararlanacağınız bu sayfa aracılığıyla Trabzon ilinin güncel fındık fiyatına anlık şekilde ulaşabilir; geçmiş dönem fındık fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Sizler için düzenli olarak güncellenen fiyatların bulunduğu bu sayfa aracılığıyla, kendiniz için en doğru fiyat aralığına ulaşabilir; bu sayede doğru fiyattan alımınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca sayfa üzerinde bulunan grafik ile geçmiş fiyat hareketlerini de inceleyebilir, buna dayanarak yeni fiyat hareketleri hakkında fikir üretebilirsiniz.