F I N D I K T Ü C C A R I M

Lütfen Bekleyiniz

Bugün Samsun'da Fındık Fiyatları Ne Kadar?

En düşük kilo alış fiyatı 20,20 ₺ (bir önceki gün 19,80 ₺), en yüksek ise 23,10 ₺ (bir önceki gün 23,80 ₺) seviyelerindeydi. Ortalama Samsun fındık alış fiyatı ise 21,65 ₺'dir.

Samsun Son 30 Gün Fındık Fiyat Geçmişi

Samsun Fındık Fiyatları

Ülkemizin önemli gelir kaynaklarından birisi olan fındık, her yıl binlerce ton üretilmekte ve ülke için ile beraber ülke dışına da satışı gerçekleşmektedir. Önemli ölçüde ithalatı olan fındığın, en önemli üretim merkezi ise Karadeniz bölgesinde yer alan illerimizdir. Üretimin yapıldığı başlıca bölgelerden ilkiyse Samsun’un kıyı kesimleridir.

Oldukça yoğun şekilde fındık üretiminin yapıldığı bu bölgede, her yıl binlerce ton ürün üretilmekte ve dış pazara satışı gerçekleşmektedir. Satışı yapılan fındığın, kilogram fiyatı ise sürekli değişkenlik göstermekte ve günden güne farklılaşmaktadır. Bu yüzden alıcılar fiyat takibi yapmakta, alımlarını bu doğrultuda gerçekleştirerek maksimum kazanç elde etmeyi amaçlamaktadır.

Her yıl devlet tarafından belirli fındık fiyatları belirleniyor olsa da, her il için fiyatlar dönem boyunca farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden alıcıların daima fiyatları takip etmesi ve kendilerine uygun fiyatı bulması gerekir.

Fındık Fiyatlarındaki Günlük Değişimler

Dönemsel olarak belirlenen fiyatlar, çeşitli koşullara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Genellikle minimum yıllık artışlar ile belirlenen fındık fiyatları, yıl içerisinde yaşanan durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişkenliğin temelinde ise o yıl alınan mahsul miktarı yer almaktadır. Miktardan sonra ise dönemin enflasyon durumu fiyata etki etmektedir.s

Bu etkenler çerçevesinde şekillenen fiyat, günlük periyotlarda güncellenmekte ve alımlar buna göre yapılmaktadır. Eğer siz de Samsun fındığının fiyatını takip etme ihtiyacı duyuyor ve bu doğrultuda bir kaynağa ihtiyaç duyuyorsanız, sitemizin bu sayfasından yararlanabilirsiniz. Sayfamız üzerinden fiyatı anlık takip edebilir, bu sayede doğru fiyata ulaşabilirsiniz.

Fiyatları Nasıl Takip Edersiniz?

Sizler için en doğru fiyat bilgisini sunan bu sayfada, Samsun iline ait ortalama fiyat durumuna anlık şekilde, istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz. Ayrıca sayfa üzerinde yer alan aylık grafik aracılığıyla fındığının kilogram fiyatının önceki durumlarını da öğrenebilir, bu sayede geçmişte yaşanan fiyat değişimleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Takip edeceğiniz sayfa aracılığıyla öğreneceğiniz fındık fiyatları, günlük periyotlarda güncellendiği için size en doğru fiyatı vermektedir. Bu sayede anlık yaşanan değişimler ve dalgalanmalar hızlı şekilde fiyata yansımakta ve sizlere ulaştırılmaktadır.

Fiyat Takibi ile Yüksek Kazanç

Her alıcının takip etmesi gereken kilogram fındığın fiyatı, sitemiz üzerinden rahatlıkla görüntülenebilmektedir. Bu sayede alıcılar fındığın kilogram fiyatına istedikleri yerden anlık şekilde ulaşabilmekte, doğru fiyat bilgisini tek bir noktadan rahatlıkla alabilmektedir. Bu da alıcılar için büyük kolaylık sağlamakta; daha doğru şekilde hareket etmelerine imkan tanımaktadır.

Ayrıca size geçmiş fiyat bilgilerini de detaylı olarak sunan sayfamızda, gelişmiş bir fiyat grafiği de bulunmakta ve bu fiyat grafiği üzerinden yaşanan değişimler gözlenebilmektedir. Ücretsiz bir şekilde herkesin kullanabileceği bu fiyat sayfası ile, siz de doğru fındık fiyatına ulaşabilir ve Samsun ili için yaşanan fiyat değişimlerini takip edebilirsiniz.