F I N D I K T Ü C C A R I M

Lütfen Bekleyiniz

Bugün Sakarya'da Fındık Fiyatları Ne Kadar?

En düşük kilo alış fiyatı 20,85 ₺ (bir önceki gün 21,15 ₺), en yüksek ise 24,35 ₺ (bir önceki gün 25,25 ₺) seviyelerindeydi. Ortalama Sakarya fındık alış fiyatı ise 22,60 ₺'dir.

Sakarya Son 30 Gün Fındık Fiyat Geçmişi

Sakarya Fındık Fiyatları

Dünya genelinde sadece belirli iklim koşullarında yetişen ve sayılı bölge genelinde üretimi yapılan fındığın,temel üretim bölgelerinden birisi de Türkiye’nin Karadeniz bölgesidir. Sahip olduğu coğrafi yapı ve iklimsel koşullar ile oldukça verimli bir üretim bölgesi olan Karadeniz, fındığın üretimi açısından da oldukça uygundur. Bu yüzden bölgenin hemen hemen her yerinde fındık üretimi yapılmakta; üretilen fındıklar hem iç pazar hem de dış pazarda satılmaktadır. Bu da ülkeye ekonomik getiri açısından büyük katkılar sağlamaktadır.

Karadeniz genelinde üretim yapılmakla beraber, üretim bazı bölgelerde daha yoğun şekilde yapılmaktadır. Üretim yoğunluğun yaşandığı bu bölgelerden biriyse Sakarya ilimizdir. Oldukça fazla üretim kapasitesine sahip olan bu bölge, sağladığı iklim koşulları bakımından benzersizdir. Bu yüzden bölge genelinde yoğun miktarda fındık üretimi yapılmakta ve yapılan üretim ülke ekonomisine büyük getiri sağlamaktadır.

Sakarya ili genel fındık fiyatları ise, o dönem içerisinde yapılan üretime göre değişkenlik göstermekte, ayrıca çeşitli koşullar çerçevesinde şekillenmektedir. her yıl belirlenen sabit fiyatlar olsa da, serbest piyasa fiyatlarında günlük değişimler yaşanabilmektedir

Sakarya İli Genel Fındık Fiyatları

Sakarya ili üretimin yoğun olduğu illerden birisidir. Bununla beraber bölgenin fındığına hem yerli hem de yabancı alıcılar yoğun ilgi göstermekte, bu nedenle arz/talep dengesinde dengesizlikler yaşanmaktadır. Yaşanan bu değişimler de direkt olarak serbest piyasa fiyatına yansımakta, fiyatları büyük ölçüde etkilemektedir.

Fakat bölgenin genel kilogram fındık fiyatı, tüm bölgenin fiyatı ile kıyaslandığında ortalama bir seviyeye sahiptir. Bu yüzdendir ki Sakarya fındığının alıcısı oldukça fazladır.

Fiyat Değişimlerinin Ana Sebepleri

Sakarya ili fındık fiyatları her ne kadar cezbedici ve uygun olsa da, dönem dönem fiyat artışları görülebilir. Görülen bu fiyat artışları sıklıkla arz/talep dengesine bağlı yaşanmakla birlikte, o dönem alınan hasattaki değişimler de fiyata etki edebilir.

Yaşanacak herhangi bir don olayı veya benzer bir durum, fındık mahsulünün azalmasına ve fiyatın artmasına neden olabilir. Bu yüzden alıcı kişilerin piyasayı takip etmesi, mümkün mertebe fiyatlardan haberdar olması gerekir. Bu noktada da düzenli fiyat takibi yapmak önemlidir.

Kolay ve Hızlı Fiyat Takibi

Fiyat takibi yapmak için çeşitli yollar kullanılabileceği gibi, en sağlıklı ve güvenli olanı bizim sitemizdir. Sizin için düzenli olarak fiyatların güncellendiği bu sayfada, Sakarya ili fındık fiyatları gösterilmektedir.

Her gün yenilenen ve size doğru fiyat bilgisini sunan bu sayfa, geçmiş fiyat verilerine de ev sahipliği yapmakta, bu sayede geçmiş fiyat hareketlerini de incelemenize olanak tanımaktadır. Bu özelliği ile fiyat analizi yapmanıza ve gelecek fiyat tahminleriniz için fikir edinmenize olanak tanıyan adresimiz, birçok alıcı tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Ücretsiz bir şekilde sizin de kullanabileceği bu sayfa, güncel verileri düzenli olarak sunmaktadır ve sunmaya da devam edecektir.