F I N D I K T Ü C C A R I M

Lütfen Bekleyiniz

Bugün Ordu'da Fındık Fiyatları Ne Kadar?

En düşük kilo alış fiyatı 20,90 ₺ (bir önceki gün 20,30 ₺), en yüksek ise 24,50 ₺ (bir önceki gün 24,50 ₺) seviyelerindeydi. Ortalama Ordu fındık alış fiyatı ise 22,70 ₺'dir.

Ordu Son 30 Gün Fındık Fiyat Geçmişi

Ordu Fındık Fiyatları

Birçok farklı besin ögesini bir arada barındıran ve çoğu tüketim ürünü içerisinde sıklıkla kullanılan fındık, dünya genelinde oldukça büyük bir piyasa hacmine sahiptir. Oldukça fazla miktarda kullanımı gerçekleşen fındığın, en büyük üreticilerinden biri ise Türkiye’dir.

Ülkemizin Karadeniz bölgesine üretimi gerçekleştirilen fındık, farklı bölgelerde farklı şekillerde yetiştirilerek tüketiciye sunulmaktadır. Üretim gerçekleşen en aktif bölgelerden biriyse Ordu ilimizdir.

Bölgenin en aktif üretim alanlarından olan Ordu’da, her yıl fındık fiyatları resmi merciler tarafından belirlenmekte ve bu fiyat yıl boyunca değişkenlik gösterebilmektedir. Genellikle 30 günlük periyotlarda gerçekleşen fiyat değişimleri, bölgeler arasında da farklılık gösterebilmektedir.

Fındık Fiyatları Ne Durumda?

Her yıl belirli koşullar çerçevesinde şekillendirilen ve net olarak belirlenen fındık fiyatları, Ordu ili genelinde alınan hasat miktarına ve diğer durumlara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Alıcılar için oldukça önemli olan kg fiyatı, dönem içerisinde de değişiklik göstermektedir. Bu yüzden alım yapacak kişiler doğru ve eksiksiz bir şekilde fiyat takibi yapmalıdır.

Şuan için ortalama bir fiyat aralığına sahip olan Ordu fındığının, fiyat durumunu sizde takip etmek istiyorsanız, sitemizin bu sayfasından faydalanabilirsiniz. Sayfa aracılığıyla fındığın kg fiyatını takip edebilir, ayın en düşük ve en yüksek fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Bu sayede alım için doğru fiyatı bulabilir, çok daha uygun fiyatlı fındık satın alabilirsiniz.

Fiyatlardaki Sürekli Değişimin Nedenleri

Sık şekilde fiyat değişimlerinin görüldüğü Ordu fındığında, serbest piyasa fiyatlarında sıklıkla dalgalanmalar yaşanmaktadır. Yaşanan bu fiyat dalgalanmalarının birçok nedeni olmakla birlikte, genellikle TMO tarafından alınan kararlar fiyat üzerinde etkilidir. Yaşanan bu fiyat değişimleri ise en çok alıcıların işine gelmekte, uygun fiyatlı mal alma imkanları olmaktadır. Bu yüzdendir ki birçok alıcı fiyatları takip etmekte ve buna göre işlem yapmaktadır.
Ordu fındığındaki fiyat değişimlerinin diğer nedenleri ise şu şekilde sıralanabilir;
Fındığın kilogram fiyatına etki eden genel sebepler ise şunlardır;

  • l geneli toplam hasat miktarı,
  • Verilen politik kararlar,
  • Çiftçiye verilen destek miktarı.

Bu gibi nedenler fındık fiyatı üzerinde değişimlere yol açmaktadır. Eğer siz de fındığın fiyatındaki bu değişimleri takip etmek istiyorsanız, mutlaka güvenilir bir kaynak üzerinden takiplerinizi yürütmelisiniz.

Fiyat Takibi Nasıl Yapılmalı?

Dalgalanma gösteren fındık fiyatları, daima doğru bir kaynak üzerinden, düzenli bir şekilde kontrol edilmelidir. Ancak bu şekilde doğru fiyatlara, güvenilir bir şekilde ulaşılabilir ve bu doğrultuda alım yapılabilir.

Eğer siz de Ordu fındığının kilogram fiyatını takip etmek ve bu tek bir kaynak üzerinden yürütmek istiyorsanız, sizin için 7/24 aktif olan bu sayfadan yararlanabilirsiniz. Düzenli olarak güncellenen fiyatların bulunduğu bu sayfada güncel fiyata ulaşmakla kalmayacak, ayrıca önceki dönemlere ait en yüksek ve en düşük fiyatlara da kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Böylelikle doğru fiyatı bulabilecek ve çok daha doğru fiyattan alım yapabileceksiniz.