F I N D I K T Ü C C A R I M

Lütfen Bekleyiniz

Bugün Giresun'da Fındık Fiyatları Ne Kadar?

En düşük kilo alış fiyatı 21,95 ₺ (bir önceki gün 21,85 ₺), en yüksek ise 26,75 ₺ (bir önceki gün 25,45 ₺) seviyelerindeydi. Ortalama Giresun fındık alış fiyatı ise 24,35 ₺'dir.

Giresun Son 30 Gün Fındık Fiyat Geçmişi

Giresun Fındık Fiyatları

Birçok farklı ürün içeriğinde yer alan ve bununla birlikte yemiş olarakta sıklıkla tüketilen fındık, ülkemizde bol miktarda üretilmekte ve dünyanın dört bir yanına pazarlanmaktadır. Sadece ülke içi satışlar değil, dünya geneli satışlara da ev sahipliği yapan fındık pazarımız, ülke ekonomisi açısından da önemli bir yere sahiptir.

Oldukça fazla miktarda satışı gerçekleşen fındığın, ana üretim bölgesi ise Karadeniz bölgesidir. Sahip olduğu iklim şartları ve genel yapısı ile fındık üretimine imkan tanıyan bu bölgenin, farklı kısımlarında farklı lezzette fındıklar yetiştirilmektedir. Fındık üretimi yapılan bu yerlerden biri ise Giresun ilidir.

Bölgenin en verimli şehirlerinden birisi olan Giresun, Fındık üretiminde başı çeken şehirlerden birisidir. Oldukça kaliteli fındıkların üretildiği bu ilde, fındık fiyatları piyasa ortalamasındadır.

Ortalama Fındık Fiyatları

Yıllık bazda belirlenen fındık fiyatları, belirli koşullara bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bu durum Giresun ilinde üretilen fındıklar için de geçerlidir. Bu yüzden yıl içerisinde fındığın kilogram fiyatı sürekli değişkenlik göstermekte; fakata belirli bir taban ve tavan fiyat aralığında işlem görmektedir.

Giresun ilinin kilogram fındık fiyatını siz de merak ediyor ve takip etme ihtiyacı duyuyorsanız, sizin için sürekli güncellenen fiyat tablomuzu takip edebilirsiniz. Bu tablo aracılığıyla fındığın kilogram fiyatlarını düzenli şekilde takip edebilir, kendiniz için uygun fiyat aralığını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Fiyatlardaki Değişimlerin Nedenleri

Giresun ili fındık fiyatları dönem içerisinde değişkenlik gösterebilmektedir. Sık sık değişkenlik gösteren fiyatlar, bazı koşullar çerçevesinde şekillenmekte ve toplu şekilde belirlenmektedir. Yani alım yapacak firma ve kişiler, alım tarihine bağlı olarak belirlenen fiyat üzerinden işlem yapmaktadır.
Fındığın kilogram fiyatına etki eden genel sebepler ise şunlardır;

  • İl genelinde o dönem alınan verim
  • İlaç, gübre, mazot ve diğer masrafların ortalama tutarları
  • Fındığın kalitesi

Bazı diğer nedenler de fiyata etki etmekle beraber, genel fiyat belirleyiciler bu şekildedir. Bu nedenler çerçevesinde şekillenen fiyatlar ise, sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde anlık olarak takip edilebilmektedir.

Doğru Fiyat Takibi

Toplu miktarda fındık alacak kişiler için oldukça önemli olan kilogram fiyatı, ancak doğru bir takip ile bulunabilir. Bunun için de güncel ve doğru bir fiyat sağlayıcıya ihtiyaç duyulmaktadır.

Eğer siz de yüklü miktarda fındık satın almak istiyor fakat fiyat takibinde zorlanıyorsanız, sizler için sürekli güncel tutulan İnternet sitemizden yararlanabilirsiniz. Giresun ili için fiyatları takip edebileceğiniz bu sayfada, önceki fiyat durumlarına da ulaşabilir, fiyatın ay içerisindeki değişimlerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Ayrıca fındık stok takibi, maliyet takibi, kar zarar takibi ve daha birçok profesyonel araç için sitemize üye olabilir, fiyat aralığını takip ederken diğer durumları da detaylı olarak takip edebilirsiniz. Bu sayede gelir/gider dengesini en iyi şekilde ayarlayabilir, doğru fiyatlar ile fındık satın alabilirsiniz.