F I N D I K T Ü C C A R I M

Lütfen Bekleyiniz

Bugün Fındık Fiyatları Ne Kadar?

Fındık fiyat listemiz her gün bir önceki göre güncellenmektedir.

Son 7 Gün Fındık Fiyat Geçmişi

Giresun Fındık Fiyatı

Giresun'da dün en düşük fındık alış fiyatı 21,85 ₺ iken bugün 21,95 ₺, en yüksek alış fiyatı ise dün 25,45 ₺, bugün 26,75 ₺ seviyelerindeydi. Giresun'da ortalama fındık fiyatı 24,35 ₺'ydi.

Ordu Fındık Fiyatı

Dün en yüksek 24,50 ₺, en düşük 20,30 ₺ seviyelerinde olan Ordu fındık fiyatları bugün en yüksek 24,50 ₺, en düşük ise 20,90 ₺'idi.

Samsun Fındık Fiyatı

Samsun'da dün en yüksek alış fiyatı 23,80 ₺ seviyelerindeyken bugün 23,10 ₺'ydi. En düşük fındık fiyatı ise bugün 20,20 ₺, dün ise 19,80 ₺ seviyelerindeydi.

Trabzon Fındık Fiyatı

Trabzon'da dün en düşük fındık alış fiyatı 19,15 ₺ iken bugün 19,55 ₺, en yüksek alış fiyatı ise dün 24,25 ₺, bugün 23,75 ₺ seviyelerindeydi. Trabzon'da ortalama fındık fiyatı 21,65 ₺'ydi.

Düzce Fındık Fiyatı

Dün en yüksek 24,36 ₺, en düşük 20,55 ₺ seviyelerinde olan Duzce fındık fiyatları bugün en yüksek 24,06 ₺, en düşük ise 19,95 ₺'idi.

Sakarya Fındık Fiyatı

Sakarya'da dün en yüksek alış fiyatı 25,25 ₺ seviyelerindeyken bugün 24,35 ₺'ydi. En düşük fındık fiyatı ise bugün 20,85 ₺, dün ise 21,15 ₺ seviyelerindeydi.

Zonguldak Fındık Fiyatı

Zonguldak'ta dün en düşük fındık alış fiyatı 21,10 ₺ iken bugün 21,30 ₺, en yüksek alış fiyatı ise dün 23,50 ₺, bugün 22,80 ₺ seviyelerindeydi. Zonguldak'ta ortalama fındık fiyatı 22,05 ₺'ydi.

Türkiye Geneli Fındık Fiyatları

Ülkemizin en değerli ürünlerinden birisi olan fındık, Karadeniz bölgesinde yetişmekte ve belirli dönem aralıklarında hasat edilmektedir. Yetiştirilmesi nispeten zor olan fındığın, yetiştirildiği bölgeye ve toprağa göre de farklı lezzeti ve özellikleri bulunmaktadır. Bu yüzden her bölgenin fındık fiyatları farklılık göstermekte, bölgeden bölgeye ve dönemin koşullarına göre fiyat farklılıkları yaşanmaktadır. Bu da fındık almak isteyen kişilerin ve tüccarların, aradıkları fındığı doğru fiyatlar ile bulması konusunda zorluklar çıkarmakta, alıcıları farklı arayışlara yönlendirmektedir.

Fındık Fiyatındaki Değişimlerin Nedenleri

Büyük bir piyasa hacmine sahip olan fındığın, bölgesel bazlı olarak fiyatı sürekli değişiklik göstermekte, yıllık olarak belirli fiyatlar belirlenmektedir. Düzenli periyotlar ile belirlenen bu fiyatlar, belirli bir aralıkta değişiklik göstermekte; dönemin koşul ve şartlarına göre artmakta yada azalmaktadır. Bu yüzden fiyat takibi yapmak, uygun alım için önem taşır.
Fiyatlara etki eden bazı koşullar ise şu şekilde sıralanabilir;

  • O dönem alınan mahsül miktarı
  • Dönemin politik durumu
  • Dönemin döviz durumu
  • Arz-Talep dengesi

Bu gibi nedenler, fındığın kilogram fiyatı üzerinde değişikliklere neden olur. Ayrıca bazı farklı nedenler de fındığın kg fiyatının değişmesine sebep olabilir.

Fiyat Takibinin Önemi

Özellikle tüccarlar ve büyük firmalar için büyük öneme sahip olan fiyat takibi, kar ve zarar dengesinin korunabilmesi için büyük önem arz eder. Doğru fındığı, doğru fiyattan almak için yapılması gereken fiyat takibi, sitemiz aracılığıyla sizlere sunuluyor.

Kolay bir şekilde fındık fiyatları takibi yapabileceğiniz sitemizde, sizler için 7 farklı şehrin güncel fiyat durumu bulunuyor ve bu fiyatlar günlük şekilde yenileniyor. Bu sayede fiyat takibi için büyük doğruluk ve kolaylık sizlere sağlanmış oluyor. Siz de sitemiz üzerinden fiyatları takip ederek, kendiniz için doğru fiyat aralığını bulabilir, alımlarınızı buna göre yapabilirsiniz.

Fiyat Takibinde Güvenilir Adres

Genel dalgalanmaların olduğu ve sıklıkla fiyat değişimlerinin yaşandığı fındık piyasasında, alıcıların uygun fiyatı bulması ve takip etmesi zor bir hal almaktadır. Ayrıca bölge bazında değişiklik gösteren fiyatların yarattığı dengesizlikte alıcılar için zorlayıcı bir durum oluşturur.

Bu yüzden fiyat takibi yapmak; fiyatları detaylı şekilde düzenli olarak incelemek gerekir. Eğer siz de bu şekilde bir fiyat takibi yapmak ve fındık fiyatları ne durumda öğrenmek istiyorsanız, sitemizde yer alan çeşitli şehirlere ait fındık fiyat grafiklerini takip edebilirsiniz.

Günlük fiyat güncellemesi yapılan bu grafikler ile, en doğru fiyatlara tek bir adres üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hızlı ve Kolay Fiyat Takibi

Kullanıcılarına hızlı ve kolay fiyat takibi yapma imkanı tanıyan sitemiz, oldukça kullanışlı ve her yerden erişilebilir bir yapıya sahiptir. Bu yüzden fındık tüccarlarının sıklıkla tercih ettiği adresimiz, doğru fiyatlara ulaşma konusunda büyük kolaylıklar sağlamaktadır.